Filosofisen tiedekunnan yhteystiedot

Dekaanit

Janne Pietarinen
No image.
Nimike
Dekaani
Sähköposti
janne.pietarinen@uef.fi
GSM-numero
+358504650642
Suora numero
+358294452672
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 113

Jopi Nyman
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
jopi.nyman@uef.fi
GSM-numero
+358504423199
Suora numero
+358294452143
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 249, etävastaanottoaika sovittava sähköpostilla

Pertti Väisänen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
pertti.vaisanen@uef.fi
GSM-numero
+358503661478
Suora numero
+358294452300
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 206b

Tiedekunnan hallinto

Ulla Hurskainen
No image.
Nimike
Johtava hallintopäällikkö
Sähköposti
ulla.hurskainen@uef.fi
GSM-numero
+358505125238
Suora numero
+358294458100
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2098

Talous-, henkilöstö- ja yleishallinnon lähipalvelut

Johanna Järvinen
No image.
Nimike
Talouskoordinaattori
Sähköposti
johanna.jarvinen@uef.fi
GSM-numero
+358505968441
Suora numero
+358294452007
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 102

Pia Takkunen
No image.
Nimike
Taloussihteeri
Sähköposti
pia.takkunen@uef.fi
GSM-numero
504363189
Suora numero
0294452008
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 208

Anne Lemström
No image.
Nimike
Taloussihteeri
Sähköposti
anne.lemstrom@uef.fi
GSM-numero
+358504422834
Suora numero
+358294455381
Huoneen tiedot
Joensuu Jnor, Länsikatu 1077

Paula Sokuri
No image.
Nimike
Taloussihteeri
Sähköposti
paula.sokuri@uef.fi
GSM-numero
+358504082418
Suora numero
+358294458158
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 3026

Milena Fayt
No image.
Nimike
Tutkimusrahoituksen koordinaattori
Sähköposti
milena.fayt@uef.fi
GSM-numero
+358503410892
Suora numero
+358294452052
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 104

Sanna Koskela
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
sanna.koskela@uef.fi
GSM-numero
+358503759324
Suora numero
+358294452065
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 305

Nina Miinalainen
No image.
Nimike
Henkilöstösuunnittelija
Sähköposti
nina.miinalainen@uef.fi
GSM-numero
+358504423362
Suora numero
+358294452006
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 105

Lea Pulli
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
lea.pulli@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 103

Anu Tanskanen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri, normaalikoulut
Sähköposti
anu.tanskanen@uef.fi
GSM-numero
0503759324
Suora numero
0294452065
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 304 (työvapaalla 30.4.2020 saakka)
Lisätietoja
Työvapaalla 30.4.2020 saakka.

Tuula Pajula
No image.
Nimike
Toimistosihteeri
Sähköposti
tuula.pajula@uef.fi
GSM-numero
+358504423266
Suora numero
+358294452042
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 316

Opintoasiat

Henni Nevalainen
No image.
Nimike
Opintokoordinaattori
Sähköposti
henni.nevalainen@uef.fi
GSM-numero
+358503714330
Suora numero
+358294452033
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 286

Kaisu Kortelainen
No image.
Nimike
Amanuenssi
Sähköposti
kaisu.kortelainen@uef.fi
GSM-numero
+358505623565
Suora numero
+358294458032
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 306

Maiju Parviainen
No image.
Nimike
Amanuenssi
Sähköposti
maiju.parviainen@uef.fi
GSM-numero
+358503670127
Suora numero
+358294452078
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 308

Juuso Loikkanen
No image.
Nimike
Suunnittelija
Sähköposti
juuso.loikkanen@uef.fi
GSM-numero
+358504092532
Suora numero
+358294458038
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 304

Postiosoite

Joensuun kampus 

Itä-Suomen yliopisto
Filosofinen tiedekunta
Joensuun kampus 
PL 111, 80101 Joensuu

Osastojen ja harjoittelukoulujen yhteystiedot

Humanistinen osasto

  • Suomen kieli ja kulttuuritieteet
  • Vieraat kielet ja käännöstiede

Kasvatustieteiden ja psykologian osasto

  • Erityispedagogiikka
  • Kasvatustiede ja aikuiskasvatustiede
  • Ohjauksen koulutus
  • Psykologia

Soveltavan kasvatustieteen ja opettajankoulutuksen osasto

Teologian osasto

  • Läntinen teologia
  • Ortodoksinen teologia